fbpx

Darželis

Šiaurės licėjaus darželis – vieta, kur saugiai ir įdomiai lekia vaikų dienos.

Pasisveikindami Ryto rate mažieji išbudina discipliną, pažadina loginį mąstymą ir pakutena smulkiąją motoriką.

Dienai įsibėgėjus, vaikų pamėgta skandinaviška interaktyvaus skaitymo metodika ugdome meilę knygoms. Vaikai, įkvėpę lengvumo jausmo,  lėtai tyrinėja pasirinktos knygos istoriją, įsijaučia į jos veikėjus, svarsto, kodėl vienaip ar kitaip pasisuko siužeto vingiai, ir lavina vaizduotę.

Darželinukai kiekvieną dieną leidžia lauke, todėl auga stiprūs, sveiki, smalsiai bei atsakingai pažįsta pasaulį, o svarbiausia — žaidžia su savo draugais.

Darželyje mes klausiame vaikų, kas jiems įdomu, ir pagal tai organizuojame dieną. Kviečiame augti kartu!

Apie darželį

Darželyje 2022-2023 mokslo metais ugdomi 1,5-6 m. vaikai, veikia priešmokyklinio ugdymo klasė.

Ugdymas vyksta pagal penkias kryptis:

 • Interaktyvus skaitymas
 • Patyriminis ugdymas
 • Demokratiniai principai
 • Lauko pedagogika
 • Kūrybiškumas
su pašvaiste

Šiaurės licėjaus darželis dar kitaip vadinamas knygų darželiu. Su vaikais kasdien daug skaitome, naudojant interaktyvaus skaitymo metodiką. Tai yra skandinavijoje pasiteisinęs būdas, kai perskaičius knygą, 30 min skiriama knygos analizei, tam, kad vaikai suprastų, ką skaitėme, įvardintų, kokie personažai dalyvavo, ką jie veikė, kokius jausmus jautė, ką naujo sužinojome, supratome, atradome su kiekviena knyga.

Per savaitę pagal interaktyvaus skaitymo metodiką išanalizuojame po vieną knygą. Tai reiškia, kad ir mūsų dienos eigą, rutiną, tematiką, nusako ta knyga, kurią ryte skaitome.

Šiaurės licėjaus darželį pabaigę vaikai skaito, o išskirtinė interaktyvaus skaitymo metodika vysto:

 • sklandesnę kalbą
 • turtingesnius sakinius
 • empatijos jausmą
 • kūrybiškumą
 • vizualų mastymą

Namai

Trys Šiaurės licėjaus darželių padaliniai įsikūrę Vilniuje. Vilniuje į darželius kviečiame dviejų aukštų namuose Žvėryne, Gulbių g. 5, A. Mickevičiaus g. 17, ir Šiaurės licėjaus pastate, Juozapavičiaus g. 13. Visų trijų darželių uždaruose kiemuose yra daug erdvės įvairiems žaidimams ir tyrinėjimams

Šiaurės licėjaus darželių patalpose įrengtos klasės, atskiri vaikų valgomieji bei drabužinės. Darželių aplinka emociškai ir fiziškai saugi ir atitinka visus ikimokyklinio ugdymo įstaigai keliamus reikalavimus.

Gyvenimas

Ar dažnai paklausiate vaiko, ką jis norėtų veikti? Mes – taip! Stebime, kas jiems teikia didžiausią malonumą, atradimo džiaugsmą, kad kasdienines veiklas galėtume suorganizuoti atsižvelgdami į vaikų pomėgius.

Išsamiai apie programą, pasiekimų vertinimą ir daug kitų svarbių dalykų papasakosime susitikimo metu.

Dėmesys skaitymui – nuo pat pirmųjų dienų darželyje, kviečiame vaikus pamilti knygas bei skaitymą.  Mūsų ugdymo veiklos pripildytos interaktyvaus skaitymo strategijų, kur knygas ne tik skaitome, bet ir analizuojame, piešiame minčių žemėlapius, jas vizualizuojame, mokomės formuoti klausimus, sisteminti informaciją

Pasaulio pažinimas ir tyrinėjimas per žaidimą – visas veiklas darželyje pradedame sužadindami vaikų motyvaciją – noras tyrinėti bei atrasti skatina vaikus susikaupti bei pamilti mokslą. Žaisdami tyrinėjame ir pažįstame pasaulį, išmokstame naujų dalykų, o tuo pačiu, pozityvus ugdymas skatina vaikus nebijoti tyrinėti, išbandyti ir eksperimentuoti.

Laukas – lauke leidžiame laiką kiekvieną dieną, nesvarbu koks oras. Vaikai naudojasi lauko edukacijos rinkiniais – eidami pasivaikščioti tyrinėja aplinką, mokosi: pavyzdžiui, ieško skirtingų atspalvių pagal paruoštas paletes, mokosi pažinti kelio ženklus, ieško įvairių objektų, augalų ar gyvūnėlių. Tokios veiklos ir žaidimai ugdo vaikų atidumą, suteikia naujų žinių.

Kiekvieną vasarą vaikai su nekantrumu laukia tradicinės stovyklos gamtoje – vykstame į miškus, stovyklaujame, tyrinėjame ir VISĄ LAIKĄ leidžiame gamtoje! O vyresnieji netgi lieka nakvoti po žvaigždėtu dangumi.

Dėmesys kompetencijoms – kiekvieną dieną, visą dieną vaikai auga ir formuojasi jų asmenybės. Šiaurės licėjaus darželio pedagogų komanda itin didelį dėmesį skiria vaikų kompetencijoms bei jų formavimuisi. Mokomės reikšti savo emocijas, klausytis, priimti kitų nuomonę, atjausti.

Darželyje vyrauja demokratiškumas – auklėtoja ir vaikas yra lygūs, taigi ir nuomonė abiejų yra vienodai svarbi. Nuolatos mokomės ne tik pasidalinti savo pastebėjimais ar įžvalgomis ar nuomone, bet ir išklausyti kitus bei į ją atsižvelgti. Mokomės su vaikais tartis, diskutuoti ir derėtis dėl vieningų sprendimų. Kiekvieną penktadienį visi buriamės į klasės bendruomenės susirinkimus, kuriuose ugdomas emocinis intelektas – mokomės atskleisti jausmus, reflektuoti kaip sekėsi visą savaitę, išklausyti kito ir duoti grįžtamąjį ryšį Tai padeda nuolat prisiminti mūsų demokratinius susitarimus, mokytis analizuoti ir teisingai vertinti skirtingas situacijas.

Dėmesys vaiko savarankiškumui – darželyje visi turime savo pareigas ir mokomės būti atsakingi! Nuo šviesos išjungimo išeinant iš patalpos, iki žaislų susitvarkymo, asistavimo auklėtojai

Auklėtojai

Mūsų auklėtojai myli vaikus ir girdi tėvus, jie turi pašaukimą, yra profesionalūs ir siekia nuolat tobulėti.

Šeima, nutarusi leisti vaiką į darželį, visų pirma susipažįsta su klasės pedagogais ir aptaria sklandžios vaiko adaptacijos darželyje planą. Interaktyviuose užsiėmimuose su vaikais dalyvauja ir darželio logopedė, kurios tikslas – aiški, gramatiškai taisyklinga vaikų kalba ir turtingas žodynas.

Sveikata

Kodėl Šiaurės licėjaus darželiuose čiaudulį girdime rečiau?

1. Darželių klasės yra nedidelės, jas sudaro 10-15 vaikų.

2. Didelį dėmesį skiriame asmeninei higienai ir švarai darželyje.

3. Mūsų darželį lankyti gali tik sveiki vaikai – blogai besijaučiantys arba kitų vaikų sveikatai pavojų keliantys vaikai į darželį sugrįžta tik pilnai pasveikę. Sveikatos politiką su kiekviena šeima visada aptariame prieš pasirašydami Vaiko priežiūros ir ugdymo sutartį. Jei vaikas serga daugiau nei 10 dienų – taikomos nuolaidos ugdymo mokesčiui.

4. Skatiname fizinį vaikų aktyvumą –  judrūs žaidimai darželio kieme, žygiai į parką ir sportiniai užsiėmimai.

5. Aiškinamės, kas yra sveikas ir naudingas maistas.

Piniginė

Vilnius

Vienkartinis stojamasis mokestis Vilniuje – 350 Eur. Ugdymo ir priežiūros mokestis 2022/2023 mokslo metais lankant visą dieną 5 d./savaitę, mėnesio kaina – 560 Eur (be savivaldybės kompensacijos).

Jei šeima pageidauja, kad vaikas darželį lankytų mažiau dienų per savaitę arba nepilną dieną, ugdymo ir priežiūros mokestis nesikeičia.

Jei Šiaurės licėjaus darželį lanko keli vienos šeimos vaikai, antro vaiko ugdymo ir priežiūros mokesčiui taikoma 10 % nuolaida pirmiems metams, netaikome stojimo mokesčio.

Kontaktai

Jei jus sudomino tai, ką siūlo Šiaurės licėjaus darželis, – skambinkite telefonu 8 699 47438 arba rašykite el. paštu [email protected] – susitarsime, kada galėtume susitikti.

Per pirmąjį susitikimą galėsite apžiūrėti darželį, daugiau sužinoti apie ugdymo programą ir pagrindinius darbo principus. Žinoma, lauksime daugybės jūsų klausimų ir patys juos užduosime, kad išsiaiškintume jūsų šeimos poreikius.

Jei turėsime laisvą vietą jūsų vaiko amžiaus klasėje, surengsime susitikimą su klasės auklėtojomis, pasirašysime Vaiko priežiūros ir ugdymo sutartį ir lauksime pirmosios jūsų dienos Šiaurės darželyje. Jei tuo metu jūsų vaiko priimti negalėsime, aptarsime galimybes prisijungti vėliau.

Pamatykite darželį gyvai

Užpildydama (-s) pateiktą formą ir pateikdama (-s) savo asmens duomenis, sutinku, kad UAB Mokykla Šiaurės licėjus tvarkytų pateiktus asmens duomenis individualios konsultacijos apie mokyklą organizavimo tikslu. Žinau, kad sutikimas gali būti atšauktas Privatumo politikoje nurodytais kontaktais.

  Add a header to begin generating the table of contents