fbpx

Gimnazistų projektinių darbų konferencija

Mūsų gimnazistai kasmet renkasi vieną ilgalaikės apimties projektinę veiklą, kurios įgyvendinimo procesas užtrunka visus mokslo metus. Gegužės 29 d. kvietėme į 9-10 kl. projektinių darbų konferenciją Nacionalinėje dailės galerijos Auditorijoje.

Renginyje dalyvavo 8 kl. mokiniai, kurie sėmėsi idėjų, analizavo kitų darbus, nes kitais metais jie taip pat rinksis norimą projektinį darbą. Į konferenciją atvyko 9-10 kl. tėveliai bei mokytojai.

Konferencijoje dalyviai išgirdo projektinių darbų pristatymus, o iškeltos problemos ir idėjos žavėjo klausytojus. Čia vaikai dalinosi, kaip jiems pavyko pagaminti bioplastiką, natūralius kvepalus, kokie dažniausiai debesys pasirodo danguje ir kokia jų priklausomybė nuo paviršiaus vėjo bei temperatūros, analizavo šeimose gyvenančių augintinių įtaką žmonių gyvenimuose. Taip pat gimnazistai demonstravo jau sukurtą sveikų užkandžių aparato prototipą, logotipą bei platformomis, kur vaikai gali rinkti socialines valandas ir žaisti kompiuterinį žaidimą, kuriame ugdomas pilietiškumas.

Renginio metu svečiai turėjo galimybę išbandyti savo žinias trumpuose žaidimuose. O darbus vertino 8-10 kl. mokiniai, stebėdami ir analizuodami kitų pristatymus.

Džiaugiamės vaikų pranešimais, tikimės, kad verslo idėjos ir projektai bus įgyvendinti!

Šiemet mokiniai galėjo pasirinkti iš šių projektų:

  • verslumo;
  • gamtamokslio (chemijos, biologijos, kitais metais kviesime rinktis ir fizikos sritį);
  • informacinių technologijų (šiais metais pasirinkusių nebuvo).

Pasirinkę verslumo projektą, mokiniai turėjo galimybę išbandyti realaus verslo kūrimo pradmenis ir patirti, ką reiškia kurti, vystyti, valdyti verslą, priimti reikšmingus sprendimus. Gamtamokslis projektas skirtas siekiantiems mokslo aukštumų ir siejantiems savo ateitį su mokslininko keliu, jo metu mokiniai susipažino su mokslinio darbo ypatumais, kėlė hipotezes, atliko tyrimus, formulavo išvadas, teikė rekomendacijas, reflektavo.

Projektų metodo taikymas ugdymo procese skatina įgytas žinias ir gebėjimus jungti į visumą, taikyti praktinėje, kūrybinėje veikloje ir plėtoti turimą patirtį.

    Add a header to begin generating the table of contents