fbpx

6-10 kl. moksleivių mainai su Londono debatų klubu

Šiaurės licėjus ir Jungtinės karalystės Lietuvių bendruomenės Londono debatų klubas pradeda bendradarbiavimą.

Jau gegužės 31-birželio 2 dienomis vyks pirmieji mainai Londone. Todėl kviečiame 6-10 kl. mokinius dalyvauti atrankoje ir vykti į Londoną debatuoti.

Užsienio lietuvių vaikai didžiuojasi savo lietuviškomis šaknimis, tačiau tėvų kalba jiems, deja, nebėra gimtoji. Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės (JKLB) iniciatyva, Lietuvos ambasadoje visus metus rinkosi lietuvių išeivių vaikai, kurie būtent ir mokėsi viešojo kalbėjimo, debatų meno bei lavino lietuvių kalbos įgūdžius.

Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės (JKLB) ir pirmininkės A. Černiauskaitės iniciatyva organizuoto Londono debatų klubo veiklą finansavo Lietuvos Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, rėmė Lietuvos ambasada Londone.

JKLB labai džiaugiasi bendrystės pradžia ir su nekantrumu laukia atvykstančių Šiaurės licėjaus mokinių.

APIE MAINUS

Džiaugiamės, kad šiais metais galime įgyvendinti pirmuosius mokinių mainus

Mainų tikslas – plėsti mokinių akiratį, susipažįstant su kitų šalių mokiniais, jų kultūra, stiprinti kalbinius ir socialinius gebėjimus, kurti su jais ryšį, atrasti naujoves, bendrus pomėgius ir tęsti bendradarbiavimą. 

Mainų metu Šiaurės licėjaus vaikai ir Londono debatų klubo nariai dalyvaus debatuose – lietuvių ir anglų kalbomis, keliaus į muziejus, organizuosime, bendru sutarimu, išėjimus į miuziklą ar kitus norimus renginius.

Į Londoną vyktų 7 mokiniai, kurie turės atitikti sąlygas, ir 2 lydintys asmenys iš Šiaurės licėjaus: 5-8 kl. ugdymo vadovas, ir anglų kalbos mokytoja. Mokiniai mainų metu gyventų tvarkingose Londono lietuvių šeimose, kurių vaikai yra Jungtinės karalystės Lietuvių bendruomenės Londono debatų klubo nariai. Tuos pačius vaikus, spalio mėnesį, turės priimti ir Šiaurės licėjaus šeimos.

KONKURSO SĄLYGOS

Konkurse dalyvauti gali visi norintys 6-10 klasių mokiniai. Kandidatai turi įvykdyti /atitikti šias sąlygas:

  • Vaiko motyvacinis laiškas anglų kalba, kurio tema „Kodėl esu tinkamas kandidatas mainams?“ (Motyvacinį laišką atsiųsti iki kovo 28 d. el. p. [email protected]).
  • Vykti gegužės 31 d.-birželio 2 d. į Londoną (turėti notarinį tėvų sutikimą, leidžiantį vaiką lydėti Šiaurės licėjaus darbuotojams).
  • Padengti vaiko kelionės išlaidas (bilietai, kuriuo šiuo metu kainuoja ~ 100 Eur, dienpinigiai maistui, mokamoms išvykoms ir norimoms vaiko išlaidoms, jas patikslinsime po bendrų susitikimų su vykstančiais).
  • Spalio mėnesį priimti moksleivį iš Londono (tiksli data bus patikslinta).
    Add a header to begin generating the table of contents