fbpx

Šiauriečiai ir jų įdomiosios pamokos

Šią savaitę minėjome Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Europos dieną, tyrinėjome šiltnamio efekto reiškinį, domėjomės kelionėmis, žygiavome.

Lietuvių kalba ir jos išsaugojimas

Šią savaitę šiauriečiai nemažai dėmesio skyrė diskusijoms ir veikloms, kaip svarbu puoselėti ir saugoti lietuvių kalbą.

6-okai skaitė kultūros herojų eiles: A. Baranausko „Anykščių šilelis“, M. Daukšos „Prakalba į malonųjį skaitytoją“, Maironio „Lietuva brangi“.

Taip pat kūrė socialinę reklamą gimtajai kalbai.

Laiškas veikėjui: kokius jausmus patiria veikėjas ir skaitytojas

Vega žvaigždės 5-tokai išsirinko skaitytos knygos veikėją ir prisiminė, kokį jausmą šis patyrė, kuris ir skaitytojui penktokui yra pažįstamas, išgyventas. Teliko parašyti veikėjui laišką – pasikalbėti su juo apie tą abiejų patirtą jausmą. Vaikai apipavidalino vokus, kuriuose šie laiškai ir nutūpė.

Smagu rašyti tokį laišką – tai galimybė išsipasakoti, atsiverti, kartais ir išlieti seniai paslėptus jausmus. Net ima atrodyti, kad tas knygos veikėjas tikras – juk gali su juo atvirai pasikalbėti! O skaitant draugų parašytus laiškus galima geriau pažinti vieniems kitus.

Patirtinis ugdymas

Trečiokai tyrinėjo šiltnamio efekto reiškinį. Su orų stebėjimo stotelių pagalba tikrino, ar skaidriu dangčiu dėžutėje esantis termometras įkaista labiau.

Rezultatas nustebino ir vaikus, ir mokytojus.

Geografija: kelionės po pasaulį

7-tokai dirbdami komandose ieškojo informacijos ir kūrė pristatymo plakatus apie keliones į įvairias pasaulio vietas.

Čia jie ne tik surado, ką galima aplankyti, kur pavalgyti, bet ir kokią transporto priemonę pasirinkti, kur apsistoti ir kiek tai gali kainuoti.

europos dienos minėjimas

Gegužės 9 d. minima Europos diena. Tai ES atvirumo, skaidrumo, demokratijos ir vienybės simbolis. Ta proga Šiaurės licėjaus mokiniai, kartu su visos šalies moksleiviais laikė Europos egzaminą, o dešimtokai kartu su geografijos mokytoju dalyvavo Lukiškių aikštėje vykusiame Europos Sąjungos vėliavos pakėlimo ceremonijoje.

Pirmokai šią dieną, pasidalinę į komandas, sprendė ir atsakinėjo į klausimus apie Europą.

Penktokų žygis

Jei rugsėjį mokslo metus pradėjome žygiuodami asfaltuotais keliukais iki Vingio parko, šį kartą Šiaurės vėjų, jau gerokai „apšilusių kojas“ progimnazijoje, klasės žygis buvo rimtesnis asmeninis ir komandinis išbandymas.

Pakeliui mokiniai dalinosi vandeniu, užkandžiais, atsarginėmis kojinėmis ir moraliniu palaikymu. Žygio metu vaikams pavyko susilaikyti nuo telefono išsitraukimo iš kuprinės (išskyrus tuos retus atvejus, kai labai norėjosi nufotografuoti matomą vaizdą).

    Add a header to begin generating the table of contents