fbpx

Iniciatyvos, išvykos, minėjimai

Nenurašyk, o palaikyk!

Kovo 21 d. minima pasaulinė Dauno sindromo diena. Šios dienos tikslas – formuoti teigiamą visuomenės požiūrį į Dauno sindromą turinčius žmones, jų ir jų šeimų integraciją į visuomenę.

Šią dieną kvietėme šiauriečius prisidėti prie organizuojamos „Spalvotų kojinių“ akcijos. Skirtingos vienos poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu. Mokytojai ir mokiniai ne tik šiandien dėvėjo skirtingas poras kojinių, bet ir kalbėjo apie toleranciją, priėmimą, pagarbą, stiprino mokinių sąmoningumą ir žinias apie šį sindromą.

Kartu galime sukurti pasaulį, kuriame kiekvienas žmogus jaučiasi priimtas, suprastas ir vertinamas dėl savo unikalumo.

Tarptautinė Frankofonijos diena

Frankofonija – tarptautinė organizacija, kuri apima prancūzakalbes šalis ir regionus, skleidžia frankofonišką kultūrą ir stiprina prancūzų kalbą. Ji pasaulyje minima kovo 20-ąją.

Šiai dienai paminėti, mokykloje turėjome Frankofonijos viktoriną, kurioje varžytis galėjo 5-10 kl. mokiniai. Taip pat, mokyklos erdvėse buvo paslėpti QR kodai su įdomiais faktais apie prancūzų kalbą ir kultūra. Šią dieną į mokyklą buvo galima drąsiai atvykti su berete ar kitu prancūzišku akcentu.

Keli įdomūs faktai apie prancūzų kalbą:

  • Prancūzų kalba yra oficiali 29-iose šalyse.
  • Prancūzų kalba yra 2-oji užsienio kalba pagal populiarumą, kurią norima mokytis.
  • Prancūziškai kalbama visuose penkiuose žemynuose, išskyrus Antarktidą. Daugiausiai šia kalba kalbama Afrikoje.

Dėkojame renginio organizatorei, prancūzų kalbos mokytojai, Gabijai Ubartaitei.

Interviu su diplomate

5 ir 6 klasės mokiniai vyko į Lietuvos Nacionalinę biblioteką, Amerikos kampelį, kur susitiko su JAV diplomate / mokslininke Meghan Hawkins, asistente bendruomenės ryšiams.

Vaikai turėjo galimybę, interviu metodu, apklausti diplomatę. Taip vaikai stiprino savo anglų kalbos gebėjimus bei praktikavosi, kaip imamas interviu: kaip kalbinti pašnekovą, kokius klausimus jam užduoti, kaip jį išklausyti ir viską fiksuoti.

Šiauriečiams buvo įdomu sužinoti, kodėl nusprendė išvykti iš Niujorko, kas labiausiai patinka Lietuvoje, ar turi augintinių, kuri krepšinio komanda labiau patinka, Lietuvos Rytas ar Žalgiris, kokiomis kalbomis kalba, ar bijo karo Lietuvoje, kaip šiandien jaučiasi ir pan.

į sveikesnį rytojų

Penktokai atliko sveikatai palankios mitybos projektą, kuriame aiškinosi sveikos mitybos principus, tyrė įvairių produktų maistinę vertę, teikė patarimus įsivaizduojamam klientui, kaip pagerinti jo perkamo maisto krepšelį ir patys gamino bei vaišino klasiokus savo išsirinktu sveiku produktu. 

O ką jie pagamino?
5-tokai pagamino nuo Cezario salotų ir vegetariškų šašlykų iki braškių su juodu šokoladu ar sveikesnės bananų duonos versijos.

    Add a header to begin generating the table of contents