fbpx

Įdomiosios pamokos

Trečiokų fenomenas: ŠOKOLADAS

Kaip skamba šokoladas ir kokias emocijas jis sukelia?

Šiaurės elnių trečiokai, susibūrę į tylos kambarį, užmerktomis akimis, klausydamiesi mėnulio būgno melodijos, tirpino šokolado gabalėlį burnoje.

Tikslas: nekramtyti šokolado, o pajausti, kaip jis tirpsta pats. Vėliau mokiniai mėnulio būgnu išreiškė savo patirtas emocijas. Vaikai savo patirtimi nori pasidalinti ir su kitais bendruomenės nariais, todėl jau kitą savaitę patys ves šį seansą kitų klasių mokiniams.

Muzikos būrelio magija

Jau tradiciškai gegužės pabaigoje įvyko muzikos būrelio koncertas tėveliams. Skambios dainos, jaudulys, suspindusi ašara akyse, nuoširdžios vaikų šypsenos, apkabinimai ir gausūs tėvelių aplodismentai.

Kai kam tai jau antri metai būrely, o kai kuriems – pirmas debiutas.

Džiaugiamės kiekvienu vaiku ir dėkojame būrelio vadovei, muzikos mokytojai Alionai Sauliūnienei.

5-tokai ir 6-tokai ieško žievėgraužių

Šestokai ir penktokai per geografijos ir gamtos pamokas talkino Aplinkos apsaugos agentūrai. Ieškojo artimoje aplinkoje žievėgraužio ir papildė interaktyvų monitoringo žemelapį.

Ačiū šeštokėms Emilijai, Sofijai ir Adelijai suradusioms žievėgraužio židinį Vilniaus pilių istoriniame rezervate ir pranešusioms apie tai specialistams.

7-tokai savanoriauja

Septintos klasės mokiniai lankėsi „Maisto bankas“ sandėlyje, kuriame atliko įvairius darbus: rūšiavo, valė, pjaustė, rinko ir taip prisidėjo prie itin svarbaus tikslo – padėti alkstantiems ir nešvaistyti maisto.

Šiaurės licėjuje vaikus raginame ir kviečiame savanoriauti labdaringose mugėse, renginiuose, maisto banko akcijose, gyvūnų prieglaudose ir pan., o taip pat džiaugiamės, kai mokiniai pasirenka savanorystę juos dominančiose veiklose. 

Savanorystė yra neįkainojama patirtis. Tai yra ypač svarbu paaugliams, kurie savanoriaudami mokosi bendradarbiavimo, atjautos, supratimo, pagalbos vienas kitam, išbandyti save kitokiuose vaidmenyse.

Pirmokai sukėlė cunamį

Poliarinės saulės pirmokai mėgaudamiesi geru oru lauke, nusprendė atlikti bandymą. Pagal instrukcijas konstravo ir bandė sukelti cunamį dėžėje.

Penktokai gamina

Per technologijų pamokas penktokai tapo kulinarais ir gamino nuo itališkų picų iki ispaniškų troškinių, nuo prancūziškų blynų iki japonijos sušių.

Mokiniai džiaugėsi ir gardžiavo pagamintus patiekalus.

    Add a header to begin generating the table of contents