fbpx

Akių sveikata

Sveikatos specialistė Karolina lankėsi pas 2-3 klasių moksleivius ir su jais kalbėjo apie akių sveikatą ir laiką prie ekranų. Norime pasidalinti patarimais, kaip išsaugoti savo akis kuo sveikesnes.

Kasdien mūsų akis veikia aplinka, kurioje gyvename. Tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms labai dažnai regai kenkia įvairūs žalingi veiksniai: darbas su kompiuteriu, televizoriaus žiūrėjimas, ultravioletiniai saulės spinduliai, blogas apšvietimas, stipri šviesa. Kiekvienais metais, atliekant vaikų profilaktinių sveikatos patikrinimų analizę, pastebima, kad didėja vaikų skaičius su regos sutrikimais ir tokių vaikų amžius vis jaunėja. 

Regėjimo sutrikimams didelę reikšmę turi nuolatinis akių pervargimas ir nepakankama jų priežiūra. Vaikams labai svarbu laikytis regos higienos, sveikai maitintis, kuo daugiau laiko praleisti natūralioje dienos šviesoje ir gryname ore, pakankamai judėti. 

Akį judina daugybė raumenų, kuriuos, kaip ir kitus kūno raumenis, reikia treniruoti. Ilgą laiką dirbant kompiuteriu, skaitant, rašant, akys išsausėja, atsiranda įtampa. Netinkamai prižiūrimos net ir stipriausios akys gali pervargti, todėl tiek sveikoms, tiek prastai matančioms akims reikalingas poilsis bei mankšta. Akių mankštos pratimai stiprina akių raumenis, mažina akių įtampą; jie ne tik padeda išsaugoti sveikas akis, bet ir gali pagerinti susilpnėjusį regėjimą.

Dalinamės akių poilsio taisyklėmis, akių mankštos pratimais ir rekomenduojamu ekranų naudojimo trukme.

    Add a header to begin generating the table of contents