fbpx

Ugdymo strategijos žingsniai, metodų mugė ir turinio planavimas — baigiasi mokytojų profesinio tobulėjimo savaitė

Tradiciškai mokinių atostogų laiką mūsų komanda skiria profesiniam tobulėjimui. Spalio 31-lapkričio 4 dienomis profesinio tobulėjimo mokymai vyko visiems 0-9 kl. mokytojams, o šią savaitę, kai pradinukams atostogos dar tęsiasi, seminarai vyksta tik pradinės mokyklos komandai.

Pirmąją rudens mokymų sesijos dalį pedagogai mokėsi su Vilniaus STEAM centro vadovo Pauliaus Luko Tamošiūno pagalba: atliko praktinį kietųjų sulčių gamybos bandymą, mokėsi kūrybinio mąstymo (Design Thinking) metodų ir ieškojo būdų, kaip dar įdomiau pamokose integruoti STEAM veiklas.

Pirmosiomis mokymų dienomis didelis dėmesys skirtas emocinio intelekto ugdymui ir psichologo Justino Buroko mokymams. Jų metu komanda diskutavo mokinių asmenybės vystymo, darnios mokytojystės, meilės ir ribų ugdyme temomis.

Mokymų metu komanda kartu su ugdymo strategijos vadovu Albertu Lakštausku taip pat analizavo mokyklos strategijos žingsnius, prisiminė sudėtingo mokinių elgesio sprendimo etapus ir atnaujino edukacinių išvykų organizavimo tvarką.

Kol pradinukams tęsiasi antra atostogų savaitė, 0-4 kl. mokytojams toliau vyksta profesinio tobulėjimo veiklos.

Antradienį Vilniaus pradinių klasių pedagogai dalyvavo idėjų ir metodų mugėje „Kolega kolegai“. Jos metu komanda dalijasi gerąją patirtimi ir pasiteisinusiais metodais savo klasėse.  

Trečiadienį Vilniuje seminarai tęsėsi kartu su Kauno mokytojų komanda. Mokytojai tobulino mokinių pažangos vertinimo būdus, vyko diagnostinių testų koregavimo darbai, o rytoj pradinukų mokytojai dirbs klasių koncentruose ir, bendradarbiaudami su jaunesniaisiais mokytojais, planuos ugdymo turinį.

Rytoj bus koreguojama grįžtamojo ryšio suteikimo tėvams per TAMO schema, vyks tarpiniai motyvaciniai pokalbiai su šiais mokslo metais prie komandos prisijungusiais pedagogais.

Profesinės mokytojų tobulėjimo sesijos Šiaurės licėjuje vyksta visų mokinių atostogų metu.

Kauno Šiaurės licėjaus pedagogai į klausimą, kodėl gera būti mokyklos dalimi.

    Add a header to begin generating the table of contents