fbpx

Skaitanti mokykla: antrokai susitiko su Selemonu Paltanavičiumi

Šiandien Vilniaus Šiaurės licėjaus antrokai susitiko su visą savo gyvenimą paukščius tyrinėjančiu ornitologu, ekspedicijų vadovu ir rašytoju Selemonu Paltanavičiumi. Renginio metu autorius šiltai atsakinėjo į vaikų klausimus, papasakojo apie savo vaikystę ir pirmąją knygą. Ją S. Paltanavičius parašė dar pats būdamas mokinys.

Domėjausi gamta ir apie jos tyrimus labai norėjau papasakoti kitiems. Mano kiemo draugams už pasaulio pažinimą tuo metu įdomesnė buvo mechanika, technika ir tepalai, tad pradėjau rašyti pats sau. Jau septintoje klasėje sudėjau pirmąjį leidinį „Žalio miško istorijos“,– pasakoja 91 knygos autorius.

Renginį vedė Šiaurės licėjaus mokiniai. Jie gamtininkui patys uždavinėjo klausimus apie jo karjeros kelią, įkvėpimą rašyti, tikslinosi gamtos pažinimo klausimais.

— Selemonai, kodėl Jūs susidomėjote paukščiais?

— Gali būti, kad aš nesusidomėjau, o jau gimiau domėdamasis gyvūnijos pasauliu. Kaimo vaiko gyvenimas mano laikais buvo neatsiejamas nuo gamtos pažinimo, kai dideliame kieme tilpdavo viskas: avys su ėriukais, kiaulės su paršiukais, karvė su veršiuku ir kalakutė su kalakučiukais. O paukščių žavesį pastebime visi. Žmonės nuo senų laikų pavydėjo jų grožio, gebėjimo skristi. Juk kai išgirstame nuostabiai dainuojantį žmogų, jo nelyginame su kurkiančia varle, mieliau jį girsime pavadinę lakštingala, – atsakė gamtininkas.

Po rašytojo pristatymo vaikai kibo į praktinę užduotį – inkiliukų dirbtuves. Antrokai patys pjovė, gręžė ir suko paruoštas medines dalis, o jų pagamintus inkilus įrengsime vidiniame mokyklos kieme.

Bendradarbiaujant su leidykla „Alma littera“, kasmet kviečiame mokinius gyvai susitikti ir pasikalbėti su žymiausiais vaikų ir jaunimo literatūros autoriais. Per šiuos mokslo metus Vilniuje ir Kaune tokių susitikimų planuojame dar 10.

    Add a header to begin generating the table of contents