fbpx

Kaip atrasti vaiko talentus? Kviečiame išbandyti veiklas po pamokų

Kai vaikas lanko tinkamą būrelį, peržengus jo slenkstį jis tarsi pasikeičia: akys užsidega noru mokytis, pažinti, tyrinėti ir kurti. Tinkamoje aplinkoje be įtampos kiekvienas gali su džiaugsmu atskleisti gebėjimus ir augti. Kaip atrasti vaikui tinkamą būrelį?  

Renkantis būrelius ir kitą neformalią veiklą svarbu nepersistengti su būrelių kiekiu, nuolat stebėkite ir leiskite vaikui pačiam išsirinkti, kas jam labiausiai patinka. Nepamirškite atsiriboti nuo savo asmeninių patirčių ar lūkesčių – jei jūs žaidėte krepšinį, nebūtinai šis sportas bus artimas jūsų atžalai. Įsiklausykite į vaiką. 

Mokykloje mums svarbu pastebėti kiekvieno vaiko talentus ir  unikalius gebėjimus. Neformalaus ugdymo vadovė Kamilė Raudytė atkreipia dėmesį, jog tikrai verta paieškoti ir išbandyti įvairių, iš pirmo žvilgsnio galbūt net neįprastų veiklų. 

Tam siūlome gausų popamokinių veiklų pasirinkimą nemokamuose mokslo klubuose ir 26 šiuo metu veikiančiuose būreliuose: nuo robotų programavimo pas Vilniaus universiteto lektorių Liną Aidoką, iki debatų klubo su daugkartiniu pasaulio debatų čempionu Kristijonu Pajėda.  

MOKSLO KLUBAI 

Mokslo klubai – tai 5-9 klasių mokiniams skirti nemokami užsiėmimai, kurių metu siekiama pagilinti pamokų metu įgytas žinias. Klubų tikslas – sukurti papildomas galimybes mokiniams, siekiantiems plačiau ir įdomiau mokytis pasirinktą dalyką. Siūlome rinktis iš 6 mokslo klubų: Gamtosauginink(i)ų, Įdomiosios istorijos, Istorinės dokumentikos, Matematikos, Kūrybiškų uždavinių sprendimo būdų ir Anglų kalbos. Mokslo klubus mokiniai lanko po pamokų, kurių metu ruošiasi olimpiadoms, konkursams bei stiprina dalykines žinias. 

BŪRELIAI 

Būrelių vedėjai ir vedėjos atliepia kiekvieno vaiko individualius poreikius, padeda atskleisti ir pastebėti unikalius gabumus, skiria daug asmeninio dėmesio. 

Būreliuose yra laisvų vietų: kviečiame prisijungti. Siūlome lankyti sporto ir fizinio aktyvumo; meninės saviraiškos ir estetinio lavinimo; kalbų ir kultūros; verslumo ir lyderystės; bendrųjų kompetencijų ugdymo ir asmeninės pažangos būrelius. Kviečiame registruotis į būrelius, kuriuose dar liko vietų.  

Norint įprasminti būrelių veiklą, jų vedėjai tėveliams visuomet suteikia grįžtamąjį ryšį. Jis pateikiamas skirtingu, tėvams patogiausiu formatu. Pavyzdžiui, fechtavimosi, krepšinio ir futbolo būrelių vedėjai organizuoja atviras treniruotes, kuriose gali dalyvauti ir vaikų tėvai. Savo loginius ir strateginius įgūdžius vaikai demonstruoja rungdamiesi šachmatų turnyruose, meninių krypčių būreliai organizuoja virtualias darbų parodas, spektaklius, pačių filmuotos ir montuotus ir pasirodymus, Minecraft būrelio vaikai kviečia tėvus jungtis ir žaidimą ir kartu programuoti miestus — kiekvienas būrelis pasirenka skirtingą grįžtamojo ryšio suteikimo formą tėvams.   

Turite daugiau klausimų apie būrelius ar mokslo klubus? Susisiekime el. p. [email protected] arba tel. +370 661 62 104. 

    Add a header to begin generating the table of contents