fbpx

„Žinių radijo“ laidoje ugdymo strategijos vadovas A. Lakštauskas: kai tema leidžia vaikui panaudoti jau turimą patirtį ir naujų dalykų mokytis per patyrimą – mokymasis suskamba

„Žinių radijo“ laidoje „Ekonomika šiandien“ Šiaurės licėjaus ugdymo strategijos vadovas Albertas Lakštauskas diskutavo kartu su Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos lektore dr. Sigita Šilingaite ir vienu „Vinted” įkūrėjų Mantu Mikucku.
 
 „Integruotam ir įdomiam mokymuisi svarbiausia – įgalintas mokytojas. Pamokose suteikiame laisvę ir galimybes „išlįsti iš stalčiukų“, pritaikome mus supančią aplinką ir aktualias temas pamokoms. Pavyzdžiui, pasaulio futbolo čempionato žiūrėjimą galima panaudoti mokantis lietuvių k. ir literatūros. Mūsų aštuntokai ieškojo originaliausių finalinėse čempionato rungtynėse panaudotų kalbinės raiškos priemonių. Tokia pamoka įtraukia ir nuošalyje nepalieka nei vieno. Kai tema sudomina vaiką, leidžia jam panaudoti jau turimą patirtį ir naujų dalykų mokytis per patyrimą – tada mokymasis suskamba,“ – sako Šiaurės licėjaus ugdymo strategijos vadovas Albertas Lakštauskas.
 
Anot A. Lakštausko, neatsitiktinai mokykloje vienas iš raktinių metodų yra fenomenų tyrinėjimu grįstas ugdymas. Jis leidžia mokytojui aprėpti plačiau nei leidžia jo dalyko programa, bendradarbiauti, pamokas perkelti už klasės ribų. Tyrinėjant fenomenus mokinys tampa pamokos centru: pats kelia probleminius klausimus, renkasi tyrimų temas.
 
Visą laidą kviečiame klausyti  https://bit.ly/3HNnvce
    Add a header to begin generating the table of contents