fbpx

Vaikai geriausiai ekonomikos mokosi su kišenpinigiais: baigės „Poklet“ finansinio raštingumo kursas 5-9 kl. mokiniams

Mokykla kartu su programėle „Poklet“ baigė finansinio raštingumo kursą 5-9 klasių mokiniams. Per jį vaikai daugiau sužinojo apie startuolius, pinigų uždirbimą ir leidimą, taupymą, investavimą ir dalijimąsi.
 
„Dažnai tėvai nori iš anksto paaiškinti, kam leisti pinigus galima, o kam ne, nesuteikdami galimybės mokytis iš savo klaidų. Patariu leisti vaikams patiems pajausti, ką reiškia mėnesio kišenpinigius išleisti per pirmą savaitę ir kitas tris gyventi be pramogų. Arba atvirkščiai, duoti progą patirti, kiek laisvės suteikia santaupos,“ – pasakoja vyriausiasis „Poklet“ mokytojas Tomas Mendelsonas.
 
Jis įsitikinęs, kad efektyviausiai vaikų finansinį raštingumą ugdo kišenpinigiai. Todėl „Poklet“ kurse mokiniai aktyviai taikė išmoktas pamokas tikrame gyvenime, naudodami realius pinigus specialiai projektui sukurtose banko kortelėse ir aplikacijoje, prie kurios prisijungti ir vaiko išlaidas stebėti galėjo ir tėvai.
 
Per „Poklet“ kursą mokiniai:
 
Susikūrė trumpalaikius ir ilgalaikius taupymo tikslus ir susidėliojo planą, kaip juos pasiekti. Populiariausi taupymo tikslai buvo susiję su technologijomis, pavyzdžiui, kompiuterių dalys, VR akiniai, dronai, telefonai, žaidimai.
 
Užsidirbo pinigų ir svarstė, kaip juos išleisti protingai. Populiariausi darbai buvo susiję su namų ruoša ir jaunesnių brolių ir sesių priežiūra.
 
Susipažino su įvairiais investavimo būdais ir patys pradėjo ieškoti gerų investavimo galimybių. Vaikai nustebo sužinoję, jog 30 metų kas savaitę investuojant po 25 Eur su 10% grąža galima sukaupti daugiau nei 229 tūkst. Eur.
 
Pagilino teorines ekonomikos žinias. Mokiniams buvo netikėta, kad Warren Buffett yra ne bufeto išradėjas, o vienas turtingiausių investuotojų pasaulyje ir iš jo galima išmokti daug naudingų taupymo ir investavimo įgūdžių.
 
• Viena baigiamųjų kurso temų buvo dalinimasis. Mokymų metu sutaupytų pinigų dalį vaikai aukojo savo pasirinktai labdaringai organizacijai ar kilniam projektui.
 

Šiaurės licėjaus mokiniai „Poklet“ naudojasi nemokamai ir programėlę turės dar 3 mėnesius. O pasibaigus šiam kursui, vaikams toliau vyksta ekonomikos ir verslumo veiklos.
    Add a header to begin generating the table of contents