fbpx

Socialinės pedagogės mokymai šeštadieniais

Jaukiai, aktyviai ir greitai prabėgo šeštadienio mokyklėlės paskaitėlė tėveliams su Šiaurės licėjaus soc. pedagoge Renata Petrėnaite.

Tėveliai pasidalino savo patirtimi, sėkmėmis, iššūkiais, turėjo klausimų, o kaip iš tikro daryti geriau, kaip yra teisinga. Ar verta mokėti pinigus už atliktus darbus? Ar reikėtų juos skirstyti? Kas yra vaiko pareiga, o kas gali būti papildomai apmokama? Šio susitikimo vinimi tapo tema ,,Susitarimai”. Kaip susitarti veiksmingai, kad tiktų ir vaikui ir tėvams? Svarbu laikytis susitarimų, jog vaikui netektų nusivilti suaugusiais.

Verta pagalvoti apie apdovanojimą. Geriausias apdovanojimas vaikui laikas kartu, smagi veikla, kurie kelia gerus prisiminimus, emocijas, stiprina motyvaciją stengtis laikytis susitarimų. Gali nutikti ir taip, jog neišpildžius susitarimo tektų ir patirti natūralias ar logines pasekmes. Auginant vaiką taip pat svarbu nepamiršti savo pozicijos, rolės, tėvų bendro sutarimo įvairiais klausimais. Juk kartais ir tėvai turėtų pabūti vaiku ir įsijausti į vaiką, pabūti vaiku, pasitelkti kūrybiškumą, atsipalaidavimą, iškrėsti kvailystę, pasielgti ne pagal taisykles, retkarčiais jas sulaužyti. Vaikui svarbu turėti ir patikimą suaugusį, trenerį, žmogų su kuriuo gali pasikalbėti apie tai, ko nedrįsta pasakyti tėvams, bet prireikus galėtų tėvams taktiškai perduoti žinutę, į ką atkreipti dėmesį. Tėvų rolė užtikrinti vaikų saugumą, atliepti poreikius, drąsinti, tikėti jais, padėti jiems augti ir mylėti besąlygine meile ir kai pavyksta elgtis tinkamai ir ne.

Kviečiame nepraleisti progos ir lapkričio 18 d. 10-11 val. apsilankyti antroje paskaitėlėje tėvams 102 kab. Antrojo susirinkimo tema: Rodau pagarbą savo vaikui. Koks elgesys nėra pagarbos rodymas vaikui? Ko vaikas išmoksta, kai yra rodoma pagarba? Meilės kalbos, kodėl svarbu žinoti savo vaikų, partnerio meilės kalbas ir jas praktikuoti?

    Add a header to begin generating the table of contents