fbpx

Šnipiškėse įsikūrė „Šiaurės licėjus“

Nuo rugsėjo mėnesio Juozapavičiaus gatvėje įsikūrė šiaurietiško ugdymo mokykla „Šiaurės licėjus“. Tai mokykla, 2015 metais pirmoji atnešusi į Lietuvą skandinaviško ugdymo, kuris stebina visą pasaulį vaikų pasiekimais, modelį. Kad šis modelis veiksmingas įrodo ir licėjaus mokinių pasiekimai.„Mokykla auga ir šiemet pasitinka šeštus mokslo metus. Su visa bendruomene ilgai ieškojome tinkamos vietos. Norėjome rasti mokymosi atradimams palankią aplinką, kuri būtų ir miesto centre, ir turėtų teritoriją, tinkamą universaliam sporto aikštynui ir poilsio zonoms, – pasakoja „Šiaurės licėjaus“ vadovė Justina Garlauskienė.Šį rugsėjį mokyklą Vilniuje lanko jau virš 300 mokinių – nuo priešmokyklinio amžiaus iki vyriausių septintokų. Dauguma mokinių yra užaugę licėjuje nuo priešmokyklinės klasės. Visa bendruomenė džiaugiasi naujomis vaikų ugdymui pritaikytomis erdvėmis, leidžiančiomis dar kokybiškiau dirbti, siekiant akademinių pasiekimų ir geros vaiko savijautos dermės.
Partnerio nuotr.

„Šiaurės licėjus“ yra pirmi Lietuvoje pagal ketvirtokų pasiekimus. Veiklos nuoseklumas, abipusis grįžtamasis ryšys, tarimasis, sprendimai vaiko ugdymo kokybei, pasitikėjimas mokytoju – tai yra kertiniai licėjaus veiklos principai, kurie, kaip rodo žurnalo „Reitingai“ paskelbti duomenys, leidžia licėjaus mokiniams džiaugtis aukščiausiais pasiekimais Lietuvoje.

Mokyklos vadovė pastebi, kad aplinka daro didelę įtaką ugdymosi procesui, tačiau kita labai svarbi dedamoji yra mokytojų komanda:  „Nepaisant to, kad karantino laikotarpiu mokymasis nuotoliniu būdu visiems kėlė iššūkių, „Šiaurės licėjaus“ komandos sutelktumo, imlumo pokyčiams dėka mokyklai pavyko vienai pirmųjų Lietuvoje įvesti struktūruotą ir efektyvų mokymąsi nuotoliniu būdu“.  Licėjuje mokytojų komanda turi visas galimybes tobulėti, maksimaliai individualizuoti ugdymą, pastebėti kiekvieną vaiką ir numatyti būdus, kad augtų kiekvienas vaikas.

„Šiaurės licėjus“ kasmet auga ne tik kiekybiškai, bet ir kokybiškai. Jau keleri metai gilinasi, o šįmet dar tvirčiau jaučiasi ir džiaugiasi, jog atnešė į Lietuvą ypatingą Suomijos pasididžiavimą Phenomena based learning, t.y. reiškiniais grįstą mokymosi modelį.  Naujose 4000 kv.m.  patalpose licėjus galės dar kokybiškiau organizuoti mokymosi veiklas ir poilsio laiką –  mokiniai naudosis mokymosi laboratorijomis, informaciniu centru, projektinių veiklų darbo erdvėmis, poilsio zonomis, sporto sale, universalia sporto aikštele.

    Add a header to begin generating the table of contents