fbpx

Naujoji lyčių etika ir saugios aplinkos kūrimas mokykloje: 5-6 kl. tėveliams vyko diskusija „Lyties tapatybė: kaip kalbėtis su vaikais?“

Šiaurės licėjaus komanda pradėjo renginių ciklą tėvams ir mokytojams apie lyties tapatybės ir etikos klausimus. Renginius organizuoja filosofas, tyrėjas, etikos mokytojas Algirdas Davidavičius ir lytiškumo ugdymo edukatorė Karolina Motiejūnaitė. Paskaitos skirtos supažindinimui su modernėjančiais elgesio standartais, naująja lyčių etika, neapykantos kalbos atpažinimu bei saugios aplinkos visai mokyklos bendruomenei kūrimu. Šį pirmadienį lektoriai 5-6 klasių tėvus kvietė į paskaitą-diskusiją „Lyties tapatybė: kaip kalbėtis su vaikais?“

„Mūsų visuomenei sparčiai modernėjant ir visų aplinkoje ar šeimose atsirandant skirtingesnių, naujų tapatybių ir orientacijų žmonėms visiems aktualu suprasti, kas yra šioje situacijoje geri, pagarba grįsti elgesio standartai. Juk ne visuomet mums lengva suprasti ir priimti negirdėtus bei mūsų požiūriu labai keistus jaunesnių žmonių samprotavimus bei pasirinkimus. Mes visi šiuo požiūriu esame naujokai mokiniai, kritiški tyrėjai, atradėjai,“ — sako vyresniųjų klasių etikos mokytojas Algirdas.

Lektoriai pristatė rekomendacijas, kuriomis remiantis galima organizuoti darbą mokykloje. Rekomendacijos nurodo, jog reikėtų atsižvelgti į vaiko prašymą jį vadinti pasirinktų vardu; vartoti mokiniui priimtinus ir jo pasirinktus įvardžius; su visais mokiniais elgtis vienodai; rengti lytiškumo ugdymo užsiėmimus mokykloje; reaguoti į patyčias; stiprinti abipusį pasitikėjimą; užtikrinti galimybę saugiai persirengti ar pasinaudoti tualetu; sprendimų ieškoti komandoje.

Paskaitą pradėjo Karolina, pristatydama pagrindinį lytiškumo žodyną ir papasakodama, kas įeina į lytiškumo sąvoką. Vėliau žodį perėmė filosofas Algirdas Davidavičius, kuris aptarė lyties tapatybės ir etikos klausimo svarbą. Renginio metu aiškinomės, kodėl mums reikalinga kalbėti apie lyties tapatybę, aptarėme lyties tapatybės iššūkius Lietuvoje. Pranešėjai kalbėjo, kaip reikėtų kurti saugią mokyklos aplinką, kuri užtikrintų fiziškai, emociškai ir intelektualiai saugų klimatą mokykloje sėkmingam vaikų mokymuisi.

Šiais mokslo metais mokykla tėvams planuoja organizuoti daugiau viešų bei nemokamų paskaitų ir diskusijų apie tai, kaip darniai išgyventi skyrybas, pasirūpinti vaikų emocine gerove, skatinti vaikų socialinį jautrumą, atpažinti ir stabdyti patyčias.

    Add a header to begin generating the table of contents