Ketvirtokai moko studentus
Mūsų mokykloje vyko unikalus švietimo projektas – pirmo kurso studentus iš Vilniaus kolegijos mokė mūsų ketvirtų klasių mokiniai. Kai studentams vyksta gamtos mokslų didaktikos paskaitos, kasmet organizuojame galimybę pačioje mokykloje turėti patyrimines pamokas.
Pamokų metu studentai atliko tris įdomius gamtos mokslų eksperimentus:
- Vabzdžių vystymosi ciklas – studentai analizavo vabzdžių gyvenimo ciklo etapus, nagrinėjo, kaip keičiasi jų forma ir funkcijos įvairiais vystymosi tarpsniais.
- Mitybos grandinė – studentai tyrinėjo ekosistemų struktūrą ir ryšius tarp skirtingų organizmų.
- Skysčių šilumos perdavimas – eksperimento metu buvo stebima, kaip skirtingos talpos su skysčiais nevienodai išlaiko ir perduoda šilumą.
Visi eksperimentai buvo atlikti laikantis mokslinio tyrimo metodo: buvo keliamos hipotezės, atliekami bandymai, analizuojami rezultatai ir daromos išvados. Tokiu būdu mokiniai ir studentai ugdėsi praktinius įgūdžius, kritinį mąstymą ir gebėjimą bendradarbiauti.
STEM: tyrinėjame laikrodžius
Pirmokai STEM dienai mokosi, kaip veikia laikrodžiai. Kol vieni juos montuoja ir demontuoja, kiti piešia laikrodį su romėniškais simboliais, o dar kiti – su emocijomis vietoje valandų.
Vinilinės plokštelės: kaip jos veikia
Muzikinės raiškos pamokoje paaugliai susipažino su patefonu, viniline plokštele ir kaip ji veikia. Klausėsi skirtingų vinilų ir rašė kalėdinius laiškus! Mokytojas Maksimas taip pat apsilankė ir pas pradinukus, kuriems pademonstravo, kaip veikia patefonas.