Tėčius ir mamas bei mokytojus kvietėme į paskaitą apie psichoaktyviąsias medžiagas. Jos metu lektorė pristatė apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas, jų atsiradimą, tendencijas, keliamas grėsmes. Taip pat pasidalino, kaip kalbėtis su vaiku apie psichokatyviąsias medžiagas ir jų vartojimą.
Kodėl apie tai svarbu kalbėtis su savo vaikais?
- Vis daugiau jaunuolių pabando psichoaktyviąsias medžiagas (alkoholį, tabaką ir jo gaminius, narkotikus), atsiranda naujų itin pavojingų medžiagų, kurios vienos ar mišiniuose kelia riziką sveikatai ar net gyvybei.
- Pradėtas tėvų pokalbis su vaikais apie psichoaktyviąsias medžiagas, turi didelės įtakos vaikų vertybėms, įsitikinimams ir elgesiui, padeda jiems priimti labiau apgalvotus, sveikatai palankius ir atsakingus sprendimus.
- Atviras ir pagarbus bendradarbiavimas su vaikais tokia tema stiprina tarpusavio ryšį, vaiko pasitikėjimą suaugusiais, suteikia saugumo jausmą kalbėtis visomis temomis be tabu.
9 patarimai efektyviam pokalbiui:
- Parodykite susidomėjimą ir rūpestį.
- Klauskite ir atidžiai klausykite.
- Gerbkite tai, ką sako vaikas ir neneikite.
- Informuokite vaiką apie psichoaktyviąsias medžiagas ir jų įvairovę bei su vartojimu susijusias rizikas.
- Kalbėkite faktais, paneigdami dažniausius mitus.
- Išlikite ramūs, venkite vertinti ir teisti.
- Leiskite vaikui žinoti, kad esate pasiruošę jam padėti bet kokioje situacijoje.
- Užtikrinkite galimybę vaikui pasikalbėti apie savo emocijas.
- Drąsinkite vaiką pranešti apie situacijas, kurios kelia nerimą.
Dalinamės aktualia svetaine „Ką veikia vaikai?“, kurioje rasite patarimų, užduočių, naudingos informacijos, jog tėvai geriau suprastų savo vaikus, apsaugotų vaikus nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo ir skatintų vaikus gyventi sveikai.