Artėjant balandžio 17-ajai, kuomet LITEXPO vyks jau šeštoji Šiaurės licėjaus fenomenų konferencija, visa mokyklos bendruomenė gyvena intensyviu tyrinėjimų ritmu. Mokiniai pasinėrę į savo pasirinktus fenomenus, tyrinėja šiuolaikinio žmogaus gyvenimą, vertybes ir iššūkius.
PhenoBL: kai mokymasis pavirsta į pasaulio analizę
Tai ne šiaip pamokos kitaip. Tai metodas, kuriame mokiniai patys kelia klausimus, ieško atsakymų ir analizuoja realaus pasaulio reiškinius per integruotą, tarpdisciplininį požiūrį. Tai lavina kūrybiškumą ir skatina kritinį mąstymą.










Šių metų tema: „Šiuolaikinio žmogaus fenomenas“
Šių metų konferencijos tema kviečia pažvelgti į šiuolaikinį žmogų – jo gyvenimą, vertybes bei iššūkius šiuolaikiniame, greitai besikeičiančiame pasaulyje. Kiekviena klasė pasirinko jai aktualų reiškinį, tyrinėjo jį skirtingais kampais, gilinosi į priežastis, pasekmes ir sprendimus. Štai keletas jų:
6ŠV klasė: Socialinių tinklų poveikis žmogui
Pirmadienį šios klasės mokiniai pradėjo savaitę tyrinėdami socialinių tinklų pasaulį. Jie analizavo, kurie tinklai yra populiariausi, kokią naudą ir žalą gali turėti mūsų psichologinei būsenai bei kodėl socialinės platformos kelia priklausomybę.
6 klasė: Kibernetinis saugumas ir internetiniai pavojai
Trečiadienį mokiniai gilinosi į virtualaus pasaulio rizikas. Svečiuose lankėsi Domas Brazas, kibernetinio saugumo ekspertas, kuris supažindino su internetinių virusų veikimu bei būdais, kaip apsaugoti save nuo grėsmių internete.
Balto briedžio klasė: Vulkanų fenomenas
Mokiniai lankėsi Geologijos muziejuje, kur susipažino su ugnikalnių išsiveržimų rūšimis, jų poveikiu aplinkai ir žmogui. Paskaitos metu aptarta, kodėl žmonės gyvena netoli aktyvių vulkanų ir kaip nuo jų saugosi. Taip pat mokiniai tyrinėjo uolienas, susidarančias po išsiveržimų.
10 klasė: Motociklų ir motorolerių įtaka šiuolaikiniam jaunimui
Dešimtokai savo tyrimą skyrė motociklų ir motorolerių fenomenui. Jie analizavo saugumo, taršos bei šių transporto priemonių įtakos jaunimui klausimus. Mokiniai lankėsi Vilniaus automuziejuje, kur tyrinėjo senovinių motociklų istoriją, ir vėliau – Nippon Auto salone, kur susipažino su šiuolaikiniais modeliais bei pildė refleksiją „Moto teisės“.
Visą savaitę mokiniai ne tik tyrinėjo, bet ir augo – kaip smalsūs, kritiškai mąstantys šiuolaikiniai žmonės. Su nekantrumu laukiame balandžio 17 dienos, kai galėsime gyvai pamatyti visų šių tyrimų rezultatus ir pasidžiaugti, kiek daug gali mokiniai, kai jiems suteikiama laisvė kurti, tyrinėti ir domėtis.
Kviečiame dalyvauti, domėtis, klausyti ir kartu atrasti tai, kuo gyvena mūsų mokiniai šiandien.