fbpx

Dviračių savaitė: pažintis su dviračių sportu ir susitikimas su profesionaliais dviratininkais

Gegužės 27-31 d. Šiaurės licėjuje vyko dviračių savaitė. Džiaugiamės, kad mokyklos dviračių aikštelė beveik pilnai užpildyta, tai reiškia, jog jau dabar turime daug dviratininkų, tikime, kad po šios savaitės jų padaugės.

Visą savaitę mokiniai turėjo galimybę susipažinti su profesionaliais dviratininkais, išbandyti dviratį treniruoklį, kliūtis, sužinoti apie saugumą.

dviratis treniruoklis

Pirmadienio rytą mokinius pasitiko Early Rider dviratis su Wahoo treniruokliu. Vaikai, pertraukų metu, mynė vaizdingais maršrutais, tuo pačiu dalyvaudami virtualiose lenktynėse.

veikla su dviratininkais venantu ir jurgita

7-10 kl. mokiniai susitiko su profesionaliu dviratininku Venantu Lašiniu ir dviratininke bei bendruomenės mama Jurgita Mačerne. Sportininkai pasidalino su mokiniais apie dviračių sportą, o šiauriečiai savo žinias išbandė spręsdami Kahoot. Pirmųjų vietų laimėtojai buvo apdovanoti.

svečiuose policijoss pareigūnės

3-4 klasės mokiniams dvi policijos pareigūnės pasakojo apie saugų eismą dviračiais bei paspirtukais. Aptarė kelio ženklus, mokėsi taisyklingai užsidėti šalmą bei paaiškino, kaip kur įsisegti / užsidėti atšvaitus. Mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje, kėlė įvairius klausimus ne tik apie važiavimą dviračiai, bet ir patį policininko darbą. 

Atšilus orams, daugiau laiko praleidžiame ir prie vandens telkinių, tad o policijos pareigūnės akcentavo, kaip svarbu saugiai elgtis prie vandens. 

Susitikimas su katažina sosna

Profesionali dviratininkė Katažina Sosna 5-10 kl. mokiniams vedė praktinius užsiėmimus, kurių metu, mokyklos sporto aikštyne, mokiniai galėjo išmėginti kliūčių ruožą, atitinkantį realias gyvenimo situacijas važiuojant mieste.

Dviratininkė pasakojo apie savo karjerą dviračių sporte, discipliną. Parodė Lietuvos rinktinės bei čempionatų aprangą, paaiškindama jų specifiką ir svarbą. Šios edukacijos metu mokiniai gavo daug praktikinių patarimų reikalingų saugiai jaustis važiuojant mieste ir už miesto ribų.

 

    Add a header to begin generating the table of contents