fbpx

Mokyklą kuriame kartu

skaitanti mokykla

jaunieji knygų influenceriai

Rubrikos „Jaunieji knygų influenceriai“ metu mūsų mokiniai pristato ir vertina perskaitytus naujausius Alma littera vaikų ir jaunimo literatūros kūrinius.

susitikimai su knygų autoriais

Šiaurės licėjaus mokiniai gyvai susitinka su mylimiausiais vaikų literatūros kūrėjais. Renginių metu vaikai dalyvauja kūrybinėse dirbtuvėse, interaktyviai aptaria knygas, kuria sužetus – mokosi rašyti patys.

Kūrybą taikome praktiškai

Kviesdami vaikus mokytis į Šiaurės licėjų siekiame jiems suteikti ne tik turtingą žinių bagažą, bet ir sudaryti sąlygas, kurios leistų vaikams atrasti savo stipriąsias asmenines savybes, praktiškai išbandyti dominančias veiklas ir įgyti įvairiapusiškų gebėjimų. Todėl 2021 m. Šiaurės licėjaus pradinių klasių mokinius pakvietėme įgyvendinti projektą, skirtą sukurti unikalią mokyklos aksesuarų liniją.
 
Vaikai savarankiškai piešė piešinius, stengėsi, kad juose atsispindėtų Šiaurės licėjaus spalvos, elementai, stilius. Visą tą laiką jie konsultavosi su mokytojais, stebėjo ir vertino vienas kitų darbus bei ieškojo idėjų įkvėpimui.

KALĖDINIŲ FILMŲ FESTIVALIS

Šiaurės licėjaus Kalėdinių filmų festivalis – tradicinis mūsų bendruomenės renginys. Jo metu kiekviena mokinių klasė Vilniuje ir Kaune kuria trumpo metro filmus, kurie rodomi kino teatre „Forum Cinemas“.
Šiemet festivalis buvo ypatingas: bendruomenei parengtos net trys skirtingos filmų programos, kurias sinchroniškai tiesioginėje transliacijoje apjungė mylimi teatro ir kino aktoriai Giedrius Savickas bei Milda Noreikaitė.
Kalėdinių filmų festivalis suteikia vaikams galimybę pasijusti tikrais kino filmų kūrėjais, kurių darbai rodomi realiame kino teatre. Savo pastangomis galime pasiekti aukščiausių rezultatų – susitelkusi bendruomenė, komandinis darbas ir atsidavimas net vaikų kino filmus perkelia į didžiausių Lietuvoje kino salių ekranus.

mokinių idėjos

Šiaurės licėjaus tinklalaidė

Beveik visos mums žinomos tinklalaidės (angl. podcast) yra vedamos suaugusių žmonių ir kalbama temomis, kurios aktualios būtent jiems. Tuo tarpu, net jeigu pokalbio tema siejasi su vaikais, pastarieji į tokius pokalbius visai nebūna įtraukiami. Būtent todėl Šiaurės licėjaus progimnazijos mokiniai sugalvojo, jog laikas į pokalbius pažvelgti iš vaikų perspektyvos: „Pakalbėkime iš mūsų varpinės”. Taip gimė Šiaurės licėjaus podkastai, kuriuose nuo šiol bus kalbama, kalbinama ir pasakojama tai, kas aktualu būtent vaikams ir jaunimui: nuo naujausios muzikos iki kaip pasirinkti specialybę, nuo santykių su mokytojais iki pirmų mokyklinių meilių ir nuo namų darbų iki tikrų gyvenimo svajonių. Apie viską kritiškai ir kūrybiškai, nes šiuolaikiniams mokiniams reikalinga šiuolaikinė mokykla.

kitos veiklos

Didžiuojamės galėdami suteikti erdvę patiems mokiniams realizuoti savo idėjas mokyklos erdvėse. 

    Add a header to begin generating the table of contents