fbpx

EMOCINĖS SAVIJAUTOS IR AKADEMINIŲ PASIEKIMŲ DERMĖ

Kas yra emocinio intelekto ugdymas?

Mokyklos centre – vaikas ir jo asmeninis tobulėjimas. Šiaurės licėjuje kurdami visavertę aplinką siekiame balanso, nes žinome, kad tik emociškai gerai besijaučiantis vaikas turi galimybę atsiskleisti ir pasiekti geriausių asmeninių rezultatų.

Emocinis intelektas padeda vaikams geriau susidoroti su neigiamomis patirtimis, kurios trukdo pasiekti mokymosi sėkmę. Daugėja mokslinių tyrimų ir įrodymų, kad socialinis ir emocinis ugdymas yra susijęs su aukštesniais akademiniais pasiekimais ir lemia nerimo, depresijos ir savižudybių skaičiaus kritimą. Tikėtis iš vaiko, kad jis supras save ir mokės valdyti emocijas galime tik tada, kai suteikiame tam tinkamus įrankius – pristatome teigiamus elgesio modelius ir ugdome mokinių sąmoningumą.

Ugdymas netradicinėse erdvėse

Vaikų gerovės komanda

Svarbiausia grandis socialinio ir emocinio ugdymo srityje yra kompetentingi specialistai. Šiaurės licėjuje dirba visa vien šiai ugdymo sričiai skirta ekspertų komanda:

Tylos kambarys

Vaikai save geriausiai pažinti gali tyloje, tad Šiaurės licėjuje taip pat atidaryta Tylos erdvė. Joje vaikams vyksta sąmoningumo ir meditacijos užsiėmimai.

Pauzė

„Pauzė“ – Lietuvos ekspertų pastangomis, pasirėmus Suomijos švietimo sistemos pavyzdžiu, sukurtas pirmasis emocinio raštingumo ir psichologinio atsparumo kursas vaikams. Tai yra 7 savaičių trukmės emocinio raštingumo būrelis pradinių klasių vaikams, remiantis atidos (Mindfulness) metodika. Kol kas tai yra pirmasis ir vienintelis toks būrelis Lietuvoje. Būrelis startavo Šiaurės licėjuje. Daugiau informacijos apie „Pauzę“ – https://www.laimesmokykla.lt/.

Šiaurės kryptis

Veiklų pavyzdžiai

    Add a header to begin generating the table of contents