fbpx

Gamta mieste

„Gamta mieste“ – tai maisto kelio ir gyvenimo įgūdžių patirtinio ugdymo programa lauke, kurioje praktiškai tyrinėsime viską apie maisto grandinę: nuo žemės, į kurią įdedame sėklą iki maisto atliekų. Kas vyksta su tuo, kas at-liko?

Konstruosime pakeltas lysves, mokysimės darbo įgūdžių su medžiu, sodininkystės ir daržininkystės, pažinsime dirvožemio strukūrą, kokie augalai, vabalai ir kiti gyviai knibžda aplink mus. Kodėl aplink mus yra tokia gausybė gyvybės? Gaminsime maistą ant laužo, mokysimės sudaryti lietuviškų ingredientų sąrąšą, jų išeigą, maisto atliekas, kas su jomis vyksta kompostavimo metu. Tyrinėsime gamtos procesus, bioįvairovę kaip tai susiję su mūsų sveikata ir savijauta. Prisijaukinsime ne tik saulėtą, bet ir vėjuotą, lietingą orą, purvą ir balas.

Pasitelkiant gamtos intelektą lavinsime atsparumą neplanuotoms situacijoms, atsakomybę už savo veiksmus ir sprendimus. Taip pat praktikuosimės veikti grupelėse, prisitaikydami ne tik prie žmogaus poreikių, bet ir gamtos iššūkių. Ugdysime komandinio darbo, problemų, iššūkių sprendimo įgūdžius. Su gamta juk nepasiderėsi 🙂 Tad ar jūs pasiruošę nerti į gamtą mieste?

Gamta mieste mentorės:

Sandra Galdikaitė – „9 zuikiai“ įkūrėja | fasilitatorė | darnumo kūrybininkė | jaunimo mentorė. Yra neformalaus ugdymo maisto kelio lauko mokyklos-startuolio „Gamta mieste  bendraįkūrėja.  

Evelina Šimkutė – profesionali menininkė, regeneruojančios vietokūros praktikė, mentorė. Yra neformalaus ugdymo maisto kelio lauko mokyklos-startuolio „Gamta mieste  bendraįkūrėja.

    Add a header to begin generating the table of contents