fbpx

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje pagerbti du Šiaurės licėjaus mokytojai: Evelina Milerienė ir Simonas Saarman

Kauno Šiaurės licėjaus mokytoja Evelina traukinyje į namus susitiko ir šnekučiavusi su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene

Vilniaus ir Kauno Šiaurės licėjaus pradinių klasių mokytojai Evelina Milerienė ir Simonas Saarman dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos organizuotoje Meilės Lukšienės premijos laureato atrankoje. Abu mokytojai rugsėjo 27 dieną buvo pakviesti į ministeriją, dar su 25 pretendentais iš visos Lietuvos diskutavo demokratinio ugdymo, humaniško švietimo ir pilietiškumo temomis.

Kauno Šiaurės licėjaus mokytoja Evelina yra pedagogė-praktikė, originalių alfa kartos vaikų motyvavimo ir skatinimo priemonių autorė, savo 15 metų pedagogine patirtimi  dalijasi įvairiuose metodiniuose renginiuose. Taip pat Evelina – mokymo turinio pradinukams „Maži milžinai“ bendraautorė.

Simonas Vilniaus Šiaurės licėjuje dirba pradinių klasių mokytoju, o progimnazistus moko analitinio darbo pagrindų, specialiai tam skirtose „Mokslo scenos“ veiklose. Simonas savo moksline ir pedagogine patirtimi plačiai dalijasi su Lietuvos mokytojų bendruomene, dalyvauja LRT laidose, diskusijose, yra bendradarbiavęs su Vilniaus universitetu, smagiųjų eksperimentų laida „Mokslo sriuba“, MO muziejumi ir kt.

Į Meilės Lukšienės premiją šiemet pretendavo veikliausi 27 mokytojai iš visos Lietuvos. Šiais metais Meilės Lukšienės premijos laureatu tapo Ąžuolas Jašinskas, Kauno rajono Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų pradinės mokyklos pradinių klasių mokytojas, o premija jam bus įteikta spalio 5 d. per Tarptautinę mokytojų dieną.

Premija gali būti skiriama mokytojams už demokratiškumo, bendruomeniškumo, pilietiškumo, tautiškumo, humanizmo ir kūrybiškumo idėjų įgyvendinimą ir sklaidą. Premija, kuri skiriama kasmet, įprasminamas daktarės Meilės Lukšienės atminimas, pedagogai skatinami aktyviai įsitraukti į švietimo darbus. Premiją 2010 m. įsteigė tuometinė Švietimo ir mokslo ministerija.

 

    Add a header to begin generating the table of contents