fbpx

Disleksijos pažinimo savaitės renginiai

Kiekvienoje mokykloje yra dalis vaikų, kuriems sunku skaityti, įsisavinti tekstą, kokybiškai dalyvauti pamokose. Dažnai tokie vaikai vengia mokytojų ir kitų vaikų dėmesio, būna užsidarę, tylūs, arba atvirkščiai, tampa klasės juokdariais ir savo patiriamus sunkumus kompensuoja per aktyvumą. Norint tokiems vaikams sudaryti kuo palankesnes ir draugiškesnes sąlygas mokytis, labai svarbus tampa bendraklasių palaikymas ir supratimas. Todėl spalio 3-7 dienomis Šiaurės licėjuje minėsime disleksijos pažinimo savaitę.

Kitą savaitę progimnazijos mokiniams rengiamos dvi disleksijos pažinimo veiklos:

  • Spalio 3 d. 12:30 val. tik šeštai Šiaurės pašvaistės klasei vyks patyriminė pamoka su Lietuvos aklųjų bibliotekos lektore Daiva Kavaliauskiene. Veiklos metu mokiniai bandys pažinti disleksijos sutrikimą, suprasti, kaip jaučia jį turintys vaikai, patys mėgins rašyti ir skaityti neįprastai sudėtas raides.
  • Spalio 6 d. 8.30 val. penktoms Laplandinių pelėdų, Karlo Linėjaus, Alfredo Nobelio, šeštai Astridos Lindgren, septintai Liūtaširdžių ir aštuntai Eyjafjallajökull klasei Infocentre vyks mokymosi ypatumų centro „Labirintas“ edukacinė veikla „Apie disleksiją paprastai“.

Anot Šiaurės licėjaus logopedės Monikos, kai mokinys sužino, kokia yra jo mokymosi sunkumų priežastis, jam tampa lengviau suprasti savo sunkumus ir galias, mokinys su pedagogų pagalba atranda būdus, kaip galima tinkamai mokytis ir siekti užsibrėžtų tikslų. Labai svarbus ir bendraklasių palaikymas. Monika mano, kad klasės draugai privalo žinoti ir suprasti, su kokiais iššūkiais susiduria jų bendraklasiai, turintys disleksiją.

Disleksijos savaitės tikslas – didinti supratimą apie disleksiją, dalintis informacija ir skleisti naujausias žinias, kurios gali pakeisti žmonių, turinčių disleksiją, gyvenimą.

    Add a header to begin generating the table of contents